Mexiko 21. mája (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rebecca Blackwell)

Dav približne 200 ľudí zaútočil kameňmi a železnými tyčami na ruského neonacistu žijúceho v mexickom meste Cancún
Ilustračné foto

Rozzúrení útočníci, ktorí akciu zorganizovali prostredníctvom sociálnych médií, sa do bytu 42-ročného Alexeja Makejeva násilne dobyli v piatok večer.
Miestne zdroje uviedli, že pri potýčkach prišiel o život mladý Mexičan po tom, čo ho Rus bodol nožom. Zakrvavený Makejev utiekol na strechu susednej budovy, kde ho zachránila polícia.
Ruský konzul Dmitrij Bolbot pre denník Reforma uviedol, že Makejeva s ťažkými zraneniami hospitalizovali v miestnej nemocnici.
Útok údajne vyvolali Rusove provokácie a urážlivé vyjadrenia, ktoré miestnym obyvateľom adresoval v mnohých videách zverejnených na sociálnej sieti. Na videách vystupoval v pozadí s hákovými krížmi.
Makejev pracoval do roku 2015 v akvaparku v Cancúne, o zamestnanie však pre svoje agresívne správanie prišiel.
Pre miestnu políciu bol Makejev známou osobou. Úrady sa ho minulý rok pokúsili deportovať, vzhľadom na jeho chýbajúce cestovné doklady však nakoniec k vyhosteniu nedošlo.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.