Washington 16. jún 2017 (HSP/BB/Foto:YouTube)
 
Nové mexické pivo má na etikete karikatúru, ktorá zobrazuje amerického prezidenta Donalda Trumpa ako nacistu so zbraňou za opaskom v tradičnom mexickom kostýme “mariachiho”

Pivo “Amigous Cerveza” má slovo “amigo” zámerne napísané nesprávne ako vtipný odkaz na fakt, že Američania toto slovo často vyslovujú zle, uviedla agentúra Reuters.
Na etikete piva sa píše, že republikánsky prezident by mal byť “v bláznivom dome, nie v Bielom dome.” Generálny riaditeľ pivovaru Casa Cervecera Cru Cru, Luis Enrique de la Reguera, bol prekvapený úspechom tohto produktu. Prvá várka bola vypredaná do týždňa.
“Vedeli sme, že značka Trump bude kontroverzná, ale predáva sa veľmi rýchlo,” povedal. Myšlienka prišla ešte pred prezidentskými voľbami. Tím Cru Cru nedávno na sociálnej sieti Instagram poprial prezidentovi Trumpovi šťastné narodeniny.
Republikán nahneval mnoho ľudí, keď v priebehu svojho prejavu na ohlásenie kandidatúry v júni 2015 povedal:
“Kedy porazíme Mexiko na hranici? Smejú sa na nás, na našej hlúposti. A teraz nás ničia ekonomicky. Nie sú našimi priateľmi, verte mi. Oni nás ekonomicky zabíjajú. USA sa stali skládkou pre problémy všetkých ostatných. Ďakujem. Je to pravda, a to sú tie najväčšie. Keď Mexiko posiela svojich ľudí, neposielajú to najlepšie. Posielajú ľudí, ktorí majú veľa problémov a prinášajú tieto problémy so sebou. Prinášajú drogy. Prinášajú zločin. Sú to násilníci. Predpokladám, že niektorí sú dobrí ľudia. Ale rozprával som sa s pohraničnými strážami a povedali mi, kto k nám chodí. Neposielajú nám tých správnych ľudí. Prichádzajú nielen z Mexika. Pochádzajú z celej Južnej a Latinskej Ameriky a pravdepodobne prichádzajú z Blízkeho východu. Ale my to nevieme. Pretože nemáme žiadnu ochranu a nemáme žiadnu kompetenciu, nevieme, čo sa deje. A to sa musí zastaviť.”

 
Príspevok Mexický pivovar na etikete vyobrazil Trumpa ako nacistického “mariachiho” zobrazený najskôr Hlavné správy.