Mexickí mariňáci popravili troch amerických občanov

Mexickí mariňáci popravili troch amerických občanov

Mexiko 22. januára 2018 (Sputnik/HSP/Foto:Bernandino Hernandez)

Mexickí mariňáci a členovia pohraničných polovojenských jednotiek zabili v roku 2014 troch amerických občanov a ich mexického priateľa. K tomuto záveru dospelo vyšetrovanie mexickej komisie pre ľudské práva, píše americký Newsweek.
Ilustračné foto

Erica Alvarado Salinasová (26), Alex Alvarado (22) a Jose Angel Alvarado (21), ktorí boli americkými občanmi, navštívili 13. októbra 2014 svojho otca v meste El Control, ležiacom v štáte Tamaulipas na hranici s Texasom. Na spiatočnej ceste ich spolu s mexickým občanom Castanedou Benitezom zadržali bezpečnostné zložky, uvádza Newsweek.
Po šiestich dňoch boli nájdené ich mŕtve telá. Každá z obetí bola zastrelená do hlavy. Podľa komisie pre ľudské práva ich držanie bolo nezákonné. Nejedná se však o prvú obeť mimosúdnych popráv v Mexiku.
Bezpečnostná situácia v zemi se značne zhoršila potom, čo vláda v roku 2012 vyhlásila vojnu proti drogovým kartelom. V tejto súvislosti americké ministerstvo zahraničia odporúča svojim občanom, aby necestovali do Tamaulipasu a ďalších štyroch mexických štátov, kvôli čomu ich podľ listu The Guardian zaradilo medzi vojnové oblasti, ako sú Afghanistan, Sýria a Jemen.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)