Mexiko 30. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)
 
Mexická vláda udelila zaťovi amerického prezidenta Donalda Trumpa Jaredovi Kushnerovi, ktorý je zároveň poradcom Bieleho domu, ocenenie Rad aztéckeho orla

Na snímke Jared Kushner

Informovala o tom agentúra AP, podľa ktorej je to najvyššie ocenenie, aké môže Mexiko cudziemu štátnemu príslušníkovi udeliť. Informovala o tom v piatok agentúra AP.
Mexické ministerstvo zahraničných vecí v piatok uviedlo, že Kushner si zaslúžil toto ocenenie za svoju prácu na rokovaniach o novej obchodnej dohode medzi USA, Mexikom a Kanadou.
Kushner, do ktorého agendy spadajú americko-mexické záležitosti, povedal, že medzi týmito dvoma krajinami panuje “vysoká úroveň dôvery”.
Americký prezident Donald Trump, kanadský premiér Justin Trudeau a odchádzajúci mexický prezident Enrique Peňa Nieto podpísali v piatok na okraji summitu G20 v Argentíne aktualizovanú dohodu o obchode, ktorá nahradí doterajšiu Severoamerickú dohodu o voľnom obchode (NAFTA).
Kushner “zohral v priebehu celého procesu zásadnú úlohu, prejavujúc rozhodujúcu podporu obchodným rokovaniam… a tak dosiahol uspokojivé výsledky,” uviedlo ešte v utorok mexické ministerstvo zahraničných vecí. Oznámenie sa v Mexiku stretlo s kritikou.
 
Príspevok Mexická vláda udelila Trumpovmu zaťovi vysoké štátne vyznamenanie zobrazený najskôr Hlavné správy.