Košice/New York 12. januára 2018 (HSP/NYTimes/Foto: Pixabay )
 
Slováci môžu byť na svoje veľhory a východ krajiny právom hrdí. Americký denník The New York Times zverejnil zoznam najkrajších miest pre rok 2019, o ktorých by turisti nemali zaváhať a mali by ich určite navštíviť. Tatry sa spolu s Košicami ocitli v top 20-ke

Na snímke dominanta Košíc, gotický Dóm sv. Alžbety

Rebríček zostavovali redaktori denníka New York Times a medzi top 20 sa na 19. miesto prebojovali naše Vysoké Tatry. Autori pri popise Tatier nabádajú cestovateľov, aby neváhali navštíviť metropolu východu – Košice:
“Hoci sa väčšina turistov sústredí na hlavné mesto Slovenska, Bratislavu, Vysoké Tatry ostávajú akoby nepovšimnutou destináciou vhodnou na lyžovanie a turistické aktivity. Sú tam výborné možnosti na turistiku, horolezectvo či horskú cyklistiku. V blízkosti Tatier sa nachádza hlavné mesto regiónu, Košice.
“Toto mesto ponúka pestrofarebné umenie v uliciach a množstvo kaviarní a reštaurácií a vďaka trom prítomným univerzitám aj nočný život. Nájdete tam panenskú ľudovú architektúru regiónu ako aj dokonale zachovalé gotické a barokové stavby, ktoré čakajú na vaše fotoaparáty.”
Tatry tak spolu s Košičami predbehli mestá ako New York, Los Angeles, Hongkong, Tahiti, Sardíniu a mnoho iných.
 
Príspevok Metropola východniarov sa spolu s Tatrami ocitla medzi najkrajšími miestami na svete zobrazený najskôr Hlavné správy.