Štokholm 10. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/TT-Anders Wiklund)
 
Správa švédskeho Národného Inštitútu Ekonomického Výskumu tvrdí, že samosprávy po celej krajine budú možno nútené zvýšiť dane, aby sa vykryli náklady spojené s populačným rastom, ktorý sa vďaka masovej migrácií nezadržateľne zvyšuje.

Ilustračné foto

Urban HanssonBrusewitz z Národného inštitútu Ekonomického Výskumu, povedal, že kvalita sociálnych služieb je kvôli populačného rastu, ktorý je okolo 100,000 obyvateľov za rok, ohrozená.
„Čakajú nás roky demografických výziev, z čoho sa obávam, že samosprávy budú musieť navýšiť dane.“
Ďalej poznamenal, že najväčším problémom švédskej vlády je vysporiadanie sa z neprimeraným počtom nezamestnaných migrantov a prijatím ďalších by bolo záťažou na sociálny systém.
Zatiaľ čo priemerná nezamestnanosť Švédov je okolo 3,9%, teda jednou z najmenších v Európe, nezamestnanosť ľudí z migrantského pozadia je až okolo 21,8%.
Brusewitz víta krok vlády, ktorá finančne podporila vzdelanie migrantov, ale poznamenáva, že to nebude stačiť, aby sa situácia zmenila.
Toto varovanie prichádza len niekoľko mesiacov po tom, čo ministerka financií MagdalenaAndersson vyhlásila, že vláda zvažuje zvýšiť vek odchodu do dôchodku, aby sa zaplatili náklady spojené s populačným rastom, ktoré vznikli vďaka masovej migrácií.
Branislav Zaujec
 
Príspevok Mestské samosprávy vo Švédsku budú možno nútené zvýšiť dane, aby mali z čoho zaplatiť masovú migráciu zobrazený najskôr Hlavné správy.