Nitra 21. marca 2019 (HSP/Foto: MsÚ Nitra)
 
Mesto Nitra pripravuje dnes pod záštitou primátora mesta Nitry Mareka Hattasa a Národnej transfúznej služby SR – pracoviska v Nitre Primátorskú kvapku krvi. Odbery sa uskutočnia na prvom poschodí v zasadacej sále mestského úradu na č. dverí 634

Ilustračné foto

Odbery krvi mobilnou jednotkou Národnej transfúznej služby sa začnú o 8:00 hodine a potrvajú do 12:00 hodiny. Darovanie krvi je prejavom ľudskosti a malo by byť bežnou súčasťou nášho života. Mobilné odbery krvi majú zmysel, pretože sa do nich zapája mnoho prvodarcov, ktorí pod dohľadom svojich skúsených kolegov – darcov ľahšie prekonávajú prvotný ostych či strach. Svojím príkladom často „pritiahnu“ k odberu ďalších a postupne sa z hromadného odberu stáva akási slávnosť humanity. Stále platí, že krv vo všetkých svojich funkciách nie je umelo nahraditeľná a len človek – humanista a altruista tu môže pomôcť.
Pokiaľ ste sa rozhodli darovať krv, musíte spĺňať všeobecné základné kritériá, okrem iných aj  vek od 18 do 60 rokov a telesnú hmotnosť minimálne 50 kg. Pokiaľ ste pravidelným darcom, môžete darovať krv až do svojich 65 rokov. Frekvencia darovania je pre mužov 3 mesiace a pre ženy 4 mesiace od posledného odberu.
Upozorňujeme, že fotky z akcie môžu byť zverejnené na www.ntssr.sk
Ľudmila Synaková
 
Príspevok Mesto Nitra pozýva na Primátorskú kvapku krvi zobrazený najskôr Hlavné správy.