Nitra 18. marca 2019 (HSP/nitra.sk/Foto: MsÚ-J)
 
Mesto Nitra podporí sociálnu oblasť, ochranu a podporu zdravia aj pomoci pre zdravotne postihnutých ľudí. Na návrh komisie, ktorý potvrdila mestská rada aj mestské zastupiteľstvo si subvenciu vo výške 20 tisíc eur rozdelia  autisti, občianske združenia, seniori, znevýhodnení občania a mnohí ďalší

Ilustračné foto

 
Podpora znevýhodneným v sociálnej oblasti v meste pod Zoborom
„Chcem poďakovať pánovi primátorovi za to, že sa po prvýkrát stalo, že nemenil určené sumy dotácií, ale ponechal ich v pôvodnom návrhu tak, ako ich určila komisia,“ spresnila kľúč k prerozdeleniu dotácií   poslankyňa a predsedníčka komisie pre sociálne veci, bývanie a podporu sociálneho zdravia Anna Šmehilová.
 
Mesto podporí vrcholový  aj rekreačný šport   
Mesto bude pokračovať aj v podpore športu. Či už vrcholového, mládežníckeho, ale aj rekreačného. Zastupiteľstvo na dotácie a podporu podujatí schválilo viac ako 600-tis. eur. Dotácie pôjdu do kolektívnych druhov športov ale aj pre športovcov v individuálnych športoch.  Najpopulárnejším športom v Nitre je ale hokej. Aj preto je jeho podpora najvyššia. Zvýšenú dotáciu 147 tisíc eur dostane HK Nitra, finančná podpora bude použitá bude v súvislosti so zabezpečením prevádzky zimného štadióna a vedľajšej ľadovej plochy.
Zaujímavosťou je, že klzisko bude premiérovo pre všetky nitrianske športové  kluby k dispozícii zadarmo.  Plánovaná nová koncepcia športu by zas mala zvýšiť podporu detí, mládeže i pohybových aktivít všetkých vekových kategórií i adresnejšie financovanie. „Chceme, aby peniaze do športu boli prideľované spravodlivejšie a na základe jasných kritérií,“ dodal predseda komisie športu a poslanec MZ Oliver Pravda.
 
Kultúra: dotácie na tlač kníh i zaujímavé podujatia
Desiatky žiadostí bolo evidovaných aj v rámci podpory kultúry, záchrany a obnovy národných i kultúrnych pamiatok. V rozpočte je na túto oblasť určených 50-tis. eur, financie budú napríklad použité k podpore tradičných kultúrnych aj nových podujatí, publikácií o Nitre, či renovácii a obnove kultúrnych pamiatok.
-J-
 
Príspevok Mesto Nitra podporí dotáciami šport, kultúru aj sociálnu oblasť zobrazený najskôr Hlavné správy.