Liptovský Mikuláš 24. októbra 2017 (HSP/Foto: TASR – Michal Svítok)

Psíkom sa v Liptovskom Mikuláši bude opäť žiť o niečo lepšie. Mesto pre nich pripravuje ekologické toalety
Ilustračné foto

V Mikuláši by ešte v tomto roku malo pribudnúť desať toaliet pre štvornohých miláčikov. Záchody budú situované v exteriéri na Podbrezinách, na Nábreží, v Palúdzke a v Starom meste.
„Vybrali sme dodávateľa zariadení, ktorý je jediný s týmto patentovým systémom na Slovensku a  v mestskom zastupiteľstve sme schválili zmluvu,“ uviedol primátor Ján Blcháč.
Na čistení sa bude podieľať dodávateľská spoločnosť, ktorá zabezpečí výmenu feromónovej a absorpčnej látky. Verejnoprospešné služby zrealizujú odvoz exkrementov v košoch, ktoré sú súčasťou zariadenia. „Frekvencia bude rovnaká ako vývoz odpadkových košov. Mesto doplní vrecká na odpad,“ vysvetlila Mária Lošonská z mikulášskej radnice.
Nové zariadenia skvalitnia nakladanie s týmto odpadom a zlepšia sa podmienky údržby verejnej zelene. „Zmluva bude platná päť rokov, čo je výhodné, pretože dodávateľ dal mestu nižšiu cenu. Zmluva je zároveň kedykoľvek vypovedateľná bez udania dôvodu a bez sankcie. Ak sa zariadenia neosvedčia, je ich možné bez sankcií demontovať,“ prezradila Lošonská.
Mesto vychádza majiteľom psov v ústrety vo viacerých oblastiach. Každý, kto zaplatil daň za psa, má možnosť si vyzdvihnúť na mestskom úrade vrecká na zber psích exkrementov. „Pripravujeme tiež projekt na voľný výbeh psov, ktorého realizácia bude v najbližších mesiacoch. Mesto prispieva aj na útulok pre psov,“ uzavrela Mária Lošonská.
 

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.