Košice 31. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Mesto Košice vyhlásilo verejné obstarávanie na údržbu a opravy pozemných komunikácií na území mesta v predpokladanej hodnote 8,6 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Zákazku v utorok publikovalo vo Vestníku verejného obstarávania

Na snímke primátor Košíc Jaroslav Polaček

Ako magistrát informoval na svojej webovej stránke, na rozdiel od predchádzajúceho verejného obstarávania sa zákazka na opravu komunikácií v meste nebude deliť na dve časti pre okresy Košice I a III, resp. Košice II a IV. Zároveň sa vďaka nastaveným podmienkam majú dať flexibilne a prioritne riešiť aj vzniknuté havarijné situácie v rámci celých Košíc.

“Predtým pri rozdelení zákazky na časti bolo mesto obmedzené z dôvodu vopred zazmluvneného predpokladaného množstva stavebných prác,“ upozornil magistrát. Dodal, že pre väčšiu transparentnosť procesov vzíde z verejného obstarávania jedna firma, ktorá ponúkne najnižšiu celkovú predpokladanú cenu na opravy ciest v celom meste.

Mesto uzatvorí rámcovú dohodu s víťazným uchádzačom na obdobie 24 mesiacov. Na základe tejto dohody bude zadávať objednávky na jednotlivé úseky opráv a rekonštrukcií. Ako ďalej informoval magistrát, víťazná firma bude vykonávať opravy bez vylúčenia cestnej premávky na dotknutej komunikácii, pričom doprava bude len čiastočne obmedzená. „Opravy ciest chceme zmeniť úplne od základov, nielen čo sa týka kvality. Ide nám hlavne o férovú súťaž bez akýchkoľvek bočných vplyvov, o ktorých sa v minulosti šírili rôzne legendy. Preto sme pripravili transparentnú súťaž, ktorá pomôže znížiť jednotkové ceny. Všetky peniaze odteraz pôjdu už len do ciest a budeme ich tak vedieť opraviť omnoho viac ako v minulosti,“ uviedol v tejto súvislosti primátor Košíc Jaroslav Polaček.

Ako dodal Polaček, mesto má v porovnaní s vlaňajškom na tento rok v rozpočte schválený a vyčlenený dvojnásobok financií na opravy mestských a miestnych komunikácií. „Pred niekoľkými týždňami sme sa pri okrúhlom stole stretli so zástupcami stavebných firiem pôsobiacich v Košiciach. Informoval som ich aj o tom, aby sa pripravili na toto verejné obstarávanie,“ uviedol Polaček.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj