Košice 24. 8. 2018 (HSP/Foto:TASR – Milan Kapusta)
 
Na 1. septembra sa v Košiciach pripravujú dve akcie. Jednou bude cirkvou organizované blahorečenie Anky Kolesárovej – služobnice čistoty. Anka Kolesárová, dievča z východu Slovenska, sa odmietla poddať sovietskemu vojakovi, ktorý sa ju pokúšal znásilniť a následne ju zastrelil.

Ilustračné foto

Cirkev zdôrazňuje práve voľbu mladej ženy, ktorá radšej zomrela, ako by sa mala nechať vojakom znásilniť, pre ktorú bola jej panenská čistota tak dôležitá, že sa rozhodla chrániť si ju aj v tak extrémnej situácii ako je ozbrojený konflikt a všade číhajúca smrť.
Tento odkaz mladej dievčiny povzbudil tisíce mladých ľudí, aby k predmanželskej čistote vo vzťahoch pristupovali s najvyššou zodpovednosťou, aby nepraktizovali predmanželský sex, ale naopak, aby si až do svadby uchovali svoju panenskú čistotu.
Väčšine mladých ľudí, hlavne neveriacich, je niečo také pripomienkou akurát tak zašlých, starých, nemoderných spôsobov, nemoderného, zastaralého životného štýlu. O to viac však takýto odkaz irituje liberálov a sexuálnych extrémistov. Tí, aby zakryli nenormálnosť svojich sexuálnych excesov, snažia sa tieto vydávať za normu a na ich podporu organizujú rôzne akcie. Zlegalizovať nenormálne sexuálne správanie, nenormálne sexuálne vzťahy, spraviť ich normou a donútiť spoločnosť, aby túto nenormálnosť akceptovala je základným cieľom týchto akcií.
Sexuálni extrémisti tak boli odkazom Anky Kolesárovej vytočení natoľko, že svoj Dúhový Pride naplánovali na rovnaký dátum ako je jej blahorečenie.
Dúhový Pride tak bude druhou akciou popri blahorečeniu v ten istý deň.
Keďže ide o dve rôzne, hodnotovo diametrálne odlišné akcie, je tu veľké nebezpečenstvo rozhorenia sa konfliktu, čo by sexuálnym extrémistom veľmi vyhovovalo, a kvôli čomu svoju akciu možno na tento deň aj naplánovali.
1. septembra sa bude po Košiciach pohybovať veľký dav veriacich, ktorý sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou rátať v desaťtisícoch. Oproti nemu vystúpi pár desiatok sexuálnych extrémistov.
Aj keď veriaci kresťania prídu na tak veľkú oslavu svojej viery určite veľmi mierumilovne naladení, nedá sa vylúčiť, že zapracujú nejakí provokatéri, pričom tí nemusia byť ani z jedného tábora a dôjde k stretu medzi skupinami.
Práve kvôli bezpečnosti sexuálnych extrémistov a ich priaznivcov, by magistrát mesta Košice mal zvážiť, či by nebolo vhodnejšie Dúhový Pride 1. septembra zrušiť a presunúť ho na iný termín. Takéto rozhodnutie by bolo v záujme veriacich, ktorí tak nebudú vystavení zbytočným provokáciám, v záujme fyzickej integrity sexuálnych extrémistov, i v záujme mesta, ktoré sa tak vyhne prípadným negatívnym udalostiam a poškodeniu povesti.
Je smutné, že sexuálni extrémisti sa rozhodli zneužiť cirkevnú slávnosť na provokovanie a vyvolávanie napätia. Keď už takpovediac oni nemajú rozum, vyzývame mesto Košice, aby zasiahlo a urobilo potrebné opatrenia na zabezpečenie pokojného a nerušeného priebehu podujatia blahorečenia Anky Kolesárovej.
Ľuboš Macko
 
Príspevok Mesto Košice by malo zvážiť zákaz provokácie sexuálnych extrémistov zobrazený najskôr Hlavné správy.