Buenos Aires 26. marca 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Miguel Morenatti)
 
Útočník Lionel Messi bude hrať za argentínsku futbalovú reprezentáciu na letnom juhoamerickom šampionáte Copa América 2019 v Brazílii. V pondelok to vyhlásil kouč “albicelestes” Lionel Scaloni

Na snímke argentínsky útočník Barcelony Lionel Messi

Messi sa v piatkovom prípravnom zápase proti Venezuele (1:3) premiérovo od vlaňajších MS v Rusku predstavil v drese národného mužstva. Na madridskom trávniku si však poranil slabiny a zatiaľ nie je známe, ako dlho bude pauzovať. Podľa odhadov španielskych médií by mal kapitán FC Barcelona absentovať približne dva týždne, s určitosťou nenastúpi v utorňajšom dueli Argentínčanov proti Maročanom.
“Leo bude na Copa América, to je jasné. Ukázal maximálnu vôľu a vidno na ňom, že je poriadne ´nabudený´. Po skončení zápasu s Venezuelou sme sa zhovárali o priebehu, nie však o tom, čo príde v budúcnosti. Naďalej budeme pracovať na tom, aby sme mali čo najlepší tím,” poznamenal 40-ročný Scaloni, ktorý najlepšie roky hráčskej kariéry zažil v Deportive La Coruňa (1998-2006).
Niekdajší krajný obranca zároveň podotkol, že argentínske mužstvo sa nesmie cítiť závislé od Messiho. “Leo nám pomôže vyhrať zápasy, no musíme pracovať na tom, aby sa každý hráč na ihrisku hneď neťahal k nemu,” doplnil Scaloni.
Argentína ostatný raz vyhrala Copa América ešte v roku 1993 – s hráčmi ako Fernando Redondo, Gabriel Batistuta či Diego Simeone. Odvtedy bola krajina 2-násobných majstrov sveta až štyrikrát vo finále tohto turnaja, no ani raz neuspela (2004, 2007, 2015, 2016).
 
Príspevok Messi pôjde na Copa América, no nechceme byť na ňom závislí, povedal tréner Argentíny zobrazený najskôr Hlavné správy.