Berlín 4. novembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Boris Grdanoski)
 
Postupne vyplávali na povrch ďalšie zaujímavé informácie o odchode Merkelovej z vedenia nemeckej CDU. Podľa portálu Iarex Merkelová neodchádzala dobrovoľne, ale údajne ju prinútili vzdať sa funkcie predsedníčky strany.

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová

Angela Merkelová svojou nepochopiteľnou politikou vítania imigrantov ohrozila nielen Nemcov, ale ukázalo sa, že aj preferencie CDU. Aby nestiahla CDU ešte do hlbšieho bahna, rozhodla sa skupina vysokých členov CDU Merkelovú zbaviť funkcie predsedu strany. Medzi “vzbúrencami” bol aj Merkelovej blízky priateľ Wolfgang Schäuble,  či Armin Lachat, premiér Severného Porýnia a Vestfálska.
Ako vyšlo z politických kuloárov CDU najavo, Merkelová dostala ultimátum – alebo odíde dobrovoľne a sama, alebo na ňu vytiahnu bližšie nedefinovanú špinu a túto špinu zverejnia na stránkach tlače.
To že Merkelová odišla je nepriamym dôkazom toho, že jej bývalí partneri vedeli veľa o Merkelovej machináciach a Merkelová sa obávala zverejnenia uvedených informácií. Merkelová sa krútila a hľadala možnosť zachrániť sa, volala dokonca aj ministrovi vnútra Horstovi Seehoferovi, ten však takisto patril k spiklencom a Merkelovej nepomohol. Až potom Merkelová zavolala lídrovi nemeckých sociálnych demokratov Andrei Nahlesovej a informovala ju o tom, že končí v čele strany.
Merkelová chce dokončiť svoje funkčné obdobie ako kancelárka, nemusí sa jej to však podariť. V minulosti Merkelová podrazila Helmuta Kohla a takisto aj Gehrarda Schrödera. Teraz to vyzerá tak, že sa jej všetko vracia aj s úrokmi.
 
 
Príspevok Merkelovú prinútili odísť proti jej vôli zobrazený najskôr Hlavné správy.