Merkelovej sa na straníckom stretnutí poďakoval malý Afganec

Berlín 29. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Philipp Rothe)

Nemecká kancelárka Angela Merkelová dojala malého afganského chlapca k slzám a podala mu ruku, keď sa jej na straníckom stretnutí verejne poďakoval.

Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP. Chlapec, identifikovaný len ako Edris, a jeho otec sa v pondelok večer zúčastnili na zjazde Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v nemeckom meste Heidelberg. Edris zvolal: “Ďakujem vám, pani Merkelová!” Kancelárka odpovedala: “Naučil si sa dobre po nemecky,” a dodala: “Stále sa precvičuj.” Chlapec zareagoval: “A chcel som sa raz dotknúť vašich rúk.”

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová (uprostred) a malý Afganec Edris sa držia za ruku na zjazde Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie (CDU)Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová (uprostred) a malý Afganec Edris sa držia za ruku na zjazde Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie (CDU)

Merkelová zišla z pódia za chlapcom a pózovala s ním pre fotografie. Videozáznam zachytával malého Afganca, ako si utiera slzy. Nemecko prijalo vlani státisíce migrantov, za čo si Merkelová vyslúžila chválu aj kritiku. Na pondelkovom stretnutí CDU už skôr nespokojný člen strany vyzval Merkelovú, aby za svoju migračnú politiku otvorených dverí odstúpila, ale dočkal sa pískania a bučania.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.