Berlín 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)

Nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová v predvolenej kampani k septembrovým parlamentným voľbám odmietla návrh svojho hlavného konkurenta o vládnu funkciu, sociálneho demokrata Martina Schulza, aby sa predaj áut s elektrickým pohonom presadzoval aj administratívne. Schulz navrhol, aby sa v Európe určilo, koľko takýchto áut musia automobilky predať zo svojho ročného odbytu
Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová

Merkelová žiada od predstaviteľov automobiliek, aby sa usilovali obnoviť dôveru zákazníkov. Prišli o ňu v afére s naftovými motormi, ktoré používali zmanipulované programy na meranie množstva škodlivín vo výfukových plynoch.
“Veľké časti automobilového priemyslu v neuveriteľnom rozsahu prišli o dôveru,” upozornila Merkelová. Podľa nej čestnosť patrí k sociálno-trhovému hospodárstvu. Ak chce Nemecko zostať svetovou jednotkou vo výrobe áut, v budúcnosti musí urobiť viac vo vývoji alternatívnych technológií pohonu, autonómnych jázd a zosieťovania vozidiel na cestách.
“Otázka, či nemecký automobilový priemysel tieto signály doby pochopí, rozhodne o jeho budúcnosti, a tým aj o státisícoch pracovných miest,” zdôraznila konštatovala kancelárka v sobotu (12.8.) v Dortmunde na stretnutí so zamestnancami a členmi Kresťansko-demokratickej únie (CDU).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.