Merkelová sa v dohľadnom čase osobne stretne s Putinom

Berlín 17. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)
 
Nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová sa podľa vlastných slov v dohľadnom čase stretne s prezidentom Ruskej federácie Vladimirom Putinom. Termín schôdzky však zatiaľ nie je dohovorený.

Na snímke Angela Merkelová

Šéfka nemeckej spolkovej vlády počas návštevy novozélandskej premiérky Jacindy Ardernovej v Berlíne v utorok vyhlásila, že počet tém na vzájomnú výmenu názorov a diskusiu – od Ukrajiny cez problematiku zemného plynu až po tú najvážnejšiu, konflikt v Sýrii – si vyžaduje osobné stretnutie v dohľadnom čase.
Informácie priniesli tlačová agentúra DPA a prvý program verejnoprávnej nemeckej televízie ARD. O politickom riešení konfliktu v Sýrii, ale aj plynovode Nord Stream 2 hovorili Merkelová a Putin i v utorkovom telefonáte.
Obe strany sa pri tejto príležitosti zhodli, že ide o to, sústrediť maximálne úsilie na ukončenie roky pretrvávajúceho krvavého konfliktu v Sýrii politickou cestou, vyplýva z vyjadrenia hovorcu nemeckej vlády Steffena Seiberta. Obaja štátnici hovorili v tejto súvislosti o možnostiach takéhoto procesu.
Vzdušné útoky Západu v Sýrii, ku ktorým došlo v sobotu, sú “hrubým porušením medzinárodných právnych noriem vrátane Charty OSN”, uviedol podľa informácií Kremľa v telefonáte Putin, ktorý súčasne konštatoval, že značne poškodili úsilie o dosiahnutie mieru v Sýrii.
Ruský prezident zároveň vyzdvihol význam skúmania tímu inšpektorov z Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW), ktorý v utorok vstúpil do sýrskeho mesta Dúmá, aby vyšetril údajný chemický útok v tejto oblasti zo 7. apríla.
 
Príspevok Merkelová sa v dohľadnom čase osobne stretne s Putinom zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)