Berlín/Essen 7. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Martin Meissner)

Nemecká kancelárka Angela Merkelová označila dnes, iba niekoľko hodín po tom, čo sa delegáti zjazdu Kresťanskodemokratickej únie (CDU) vyslovili za zrušenie predpisov, na základe ktorých môžu mať deti imigrantov dvojaké občianstvo, tento postoj za nesprávny.

Na snímke nemecká kancelárka a predsedníčka CDU Angela MerkelováNa snímke nemecká kancelárka a predsedníčka CDU Angela Merkelová

V televíznom rozhovore ubezpečila, že v tomto volebnom období k žiadnym zmenám v danej oblasti nedôjde a dodala, že osobne považuje rozhodnutie delegátov zjazdu CDU za chybné.

Ešte pred dvoma rokmi si deti imigrantov narodené v Nemecku museli vo veku 18-23 rokov zvoliť len jedno občianstvo, čo sa týkalo najmä veľkej tureckú komunity. CDU súhlasila v rámci koaličnej dohody so sociálnymi demokratmi pred troma rokmi s tým, aby mohli mať deti migrantov súčasne nemecké občianstvo i občianstvo po svojich rodičoch.

Návrh na zmenu terajšej úpravy predložila na zjazde CDU v Essene jej mládežnícka organizácia, delegáti ho schválili tesnou väčšinou hlasov.

Krajinskí ministri vnútra CDU a sesterskej Kresťanskosociálnej únie (CSU) sa už pred niekoľkými týždňami dohodli, že do roku 2019 preskúmajú, či dvojaké občianstvo prispieva k integrácii prisťahovalcov alebo naopak.

Delegáti 29. zjazdu CDU potvrdili v utorok Merkelovú na ďalšie dva roky vo funkcii líderky strany.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.