Jeruzalem 5.októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Debbie Hill)
 
Nemecká kancelárka Angela Merkelová pripomenula večnú povinnosť Nemcov pamätať na holokaust a bojovať proti antisemitizmu. Počas svojej návštevy izraelského premiéra Benjamina Netajahua navštívila memoriál v Jeruzaleme . Uviedol to spravodajský portál The Local

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová

“Približne pred 80 rokmi, v noci pogromov 9. novembra, bol židovský národ v Nemecku vystavený bezprecedentnému násiliu a nenávisti,” povedala a potom sa podpísala do návštevnej knihy národného pamätníka Jad vašem. Kancelárka mala na mysli takzvanú Krištáľovú noc, celonemecký protižidovský pogrom v roku 1938.
“Potom nasledovali nevídané zločiny Šoa (tak Židia nazývajú holokaust), jeho odtrhnutie od civilizácie,” dodala Merkelová. Z toho vyplýva večná povinnosť Nemecka pamätať si tento zločin a bojovať proti antisemitizmu, xenofóbii, nenávisti a násiliu.”
Merkelová bola v Izraeli na jednodňovej návšteve v rámci pravidelných stretnutí vlád dvoch krajín. Na stretnutí s izraelským premiérom prerokovala spoluprácu SRN a Izraela a tiež zosilnenie vlny antisemitizmu v Nemecku počas posledných mesiacov.
 
Príspevok Merkelová pripomenula Nemcom ich večnú vinu voči Židom zobrazený najskôr Hlavné správy.