Berlín 19. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Michael Sohn)

Nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová vyzvala dnes v Berlíne ďalšie členské krajiny Európskej únie, aby počas rokovaní o brexite postupovali vždy spoločne.
Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová

“My, 27 (štátov), budeme formulovať naše záujmy veľmi jasne a, dúfajme, spoločne,” vyhlásila šéfka nemeckej vlády po rokovaní s rumunským prezidentom Klausom Iohannisom. Súčasne zdôraznila, že jej záleží predovšetkým na tom, aby 27 členov Únie postupovalo jednotne na báze spoločných smerníc a pozorne načúvalo prianiam a predstavám Veľkej Británie. V prvý deň rokovaní o brexite je ešte priskoro špekulovať o ich závere, vyplynulo z Merkelovej slov.
Rumunský prezident využil návštevu Nemecka, aby na spoločnej tlačovej konferencii s nemeckou kancelárkou zdôraznil, že súčasná vládna kríza v balkánskej krajine neovplyvní jej stabilitu, funkčnosť ekonomiky ani zahraničnú a európsku politiku Bukurešti.
Angela Merkelová akýkoľvek komentár k vývoju v Rumunsku odmietla s tým, že ide o vnútornú záležitosť tejto krajiny. Bez ohľadu na súčasné dianie však zdôraznila, že je potrebné ďalej posilniť právny štát, demokraciu a boj proti korupcii.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.