Berlín 16. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Kay Nietfeld)

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa nestotožnila s vyjadrením svojho nového ministra vnútra Horsta Seehofera, podľa ktorého islam nepatrí do Nemecka.

Na snímke Angela Merkelová

Prostredníctvom hovorcu spolkovej vlády Steffena Seiberta mu Merkelová v piatok protirečila slovami: “Aj islam patrí medzičasom do Nemecka”.
Historicky je pre Nemecko charakterizované kresťansky, židovsky, avšak medzičasom žijú v spolkovej republike milióny moslimov. “Na báze našich hodnôt a právneho poriadku patrí aj ich náboženstvo do Nemecka, konštatoval podľa Bavorského rozhlasu Seibert.
Postoj spolkovej vlády sa opiera, ako zdôraznil, o veľký rešpekt pred moslimami, ktorí žijú v krajine, úsilie o spolunažívanie s nimi v harmonickom vzťahu, o hľadanie dialógu, výmenu a vyváženosť. Tento postoj je podľa jeho slov zrejmý aj z rozhovoru, ktorý pre piatkové vydanie denníka Bild poskytol spolkový minister vnútra.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.