Merkelová a Macron nechýbali na otvorení knižného veľtrhu vo Frankfurte

Berlín 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Boris Roessler)

Za účasti nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona dnes vo Frankfurte nad Mohanom slávnostne otvorili už 69. ročník tamojšieho medzinárodného knižného veľtrhu.
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron (vľavo) a nemecká kancelárka Angela Merkelová

Obaja štátnici vo svojich vystúpeniach zdôraznili úzku spätosť kultúr oboch národov napriek všetkým konfliktom a vojnám, s ktorými boli konfrontované v minulosti.
Merkelová a Macron si spoločne pozreli repliku Guttenbergovho tlačiarenského stroja a spoločne na ňom vytlačili prvú stránku deklarácie o ľudských právach. Novinky by na veľtrhu, ktorého čestným hosťom je tentoraz Francúzsko, malo prezentovať okolo 7300 vystavovateľov z vyše 100 krajín planéty.
V dejisku veľtrhu očakávajú organizátori množstvo literátov nielen z domova, ale aj zo zahraničia, napríklad Dana Browna či Kena Folletta. Bude medzi nimi aj okolo dvoch stovák autorov z frankofónnych krajín vrátane Yasminy Rezovej a Michela Houellebecqa.
Najväčšiu prehliadku svojho druhu v celosvetovom kontexte by do nedele mohlo navštíviť podľa organizátorov okolo 270.000 literárnych nadšencov.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.