Bratislava 19. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Podnikateľ Marian K. údajne z väzby posielal lístočky s inštrukciami určené svojmu kamarátovi, novinárovi Petrovi T. Jeho advokát Michal Mandzák v tejto súvislosti potvrdil pre TV JOJ, že uvedené listy, ktoré orgány činné v trestnom konaní získali pravdepodobne od utajeného svedka v inej trestnej veci, majú byť použité pri štvrtkovom rozhodovaní o väzobnom návrhu na rozšírenie väzby pre obvineného podnikateľa

Na snímke podnikateľ Marian K. (vpravo) a jeho advokát Michal Mandzák

“Uvedené písomnosti sú predmetom spisového materiálu. Keď sme sa dozvedeli o tomto väzobnom návrhu, okamžite sme požiadali o možnosť vypočuť tohto utajeného svedka aj v našej zmenkovej kauze. Máme právo sa ho pýtať a verifikovať zdroj, odkiaľ tie listy prišli. Môžem spresniť, že na uvedených listoch nie sú uvedené mená Saková, Počiatek a Kaliňák,” povedal Mandzák. Zdôraznil, že kategoricky popiera, že on osobne takéto listy, motáky a iné dokumenty vynášal od svojho klienta. “Nikdy som to nerobil, ani to robiť nebudem,” dodal.
Portál noviny.sk v tejto súvislosti cituje aj Petra T. “Pred pár dňami sa mi vyhrážal anonym, že sa proti mne chystá ďalšie kolo diskreditácie. V skutočnosti to žiadny anonym nebol. Tak ako v prvom prípade, aj teraz mám dôvod veriť, že za neodôvodnenými a nevyprovokovanými útokmi proti mne stoja advokát Daniel L., policajt s kariérou na raketový pohon Vladimír P. a mafiánsky podnikateľ Peter K., ktorého brat je riaditeľom personálnej sekcie SIS,” povedal.
 
Príspevok Mená Kaliňák, Saková a Počiatek na motákoch Mariana Kočnera nie sú, tvrdí obhajca zobrazený najskôr Hlavné správy.