Viedeň  25. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Chuck Burton)
 
Rakúsky tenista Jürgen Melzer má definitívne po kariére
Na svojom rozlúčkovom turnaji ATP vo Viedni najprv nečakane vyradil favorizovaného Kanaďana Milosa Raonica a potom sa chystal vyzvať svetovú osmičku Juhoafričana Kevina Andersona. Na tento súboj však už nedošlo. Tridsaťsedemročného elegantného ľaváka skolila črevná chrípka a do štvrťfinále šiel bez boja tohtoročný wimbledonský finalista Anderson.

Na snímke Jürgen Melzer

“Neušla sa mu ani slávnostná rozlúčka pred tribúnami v Stadthalle, namiesto toho musel za lekármi do nemocnice,” informoval turnajový riaditeľ Herwig Straka. Práve vo Viedni získal Melzer dva zo svojich piatich singlových titulov /2009, 2010/. V rebríčku ATP vo dvojhre bol najvyššie ôsmy v apríli 2011. Vo štvorhre získal 13 titulov a v renkingu to dotiahol na šiestu priečku.
Na grandslamovej úrovni J. Melzer najviac upútal postupom do semifinále na Roland Garros 2010, kde vo štvrťfinále vyradil favorizovaného Srba Novaka Djokoviča 3:6, 2:6, 6:2, 7:6 (3), 6:4. Práve po tejto prehre Djokovič nakopol zrejme najlepšiu fázu svojej kariéry, ktorá zahŕňala aj triumfy na desiatich grandslamových turnajoch v nasledujúcich šiestich rokoch.
 
Príspevok Melzerov trpký koniec kariéry, skolila ho črevná chrípka zobrazený najskôr Hlavné správy.