Tallahassee 29. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Susan Walsh)
 
Prvá dáma Spojených štátov Melania Trumpová sa vo štvrtok súkromne stretla s manželkou venezuelského opozičného lídra Juana Guaidóa. Po stretnutí s ňou zdôraznila, že sloboda je najväčším darom, ktorý je možné dať deťom. Informovala o tom agentúra AP

Na snímke prvá dáma USA Melania Trumpová

Manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa sa s 26-ročnou Fabianou Rosalesovou stretla v Trumpovom sídle vo floridskom Palm Beach. Prvá dáma Bieleho domu vyjadrila znepokojenie nad osudom Venezuelčanov i tamojších detí, ktorí trpia následkami politickej a hospodárskej krízy v krajine. Tá spôsobuje prudký pokles dostupnosti základných tovarov a služieb vrátane elektriny. Pripomenula taktiež prísľub Trumpovej vlády podporiť nové venezuelské vedenie.
Spojené štáty boli prvou krajinou, ktorá uznala Guaidóa za dočasného prezidenta a trvali na tom, že vlaňajšie znovuzvolenie prezidenta Nicolása Madura bolo nelegitímne. Washington zároveň zosilnil sankcie a ďalšie diplomatické opatrenia, aby ho donútil vzdať sa moci.
Maduro to však odmietol. Navyše, venezuelská vláda zakázala vo štvrtok opozičnému lídrovi Guaidóovi vykonávať verejnú funkciu najbližších 15 rokov. O zákaze pre Guaidóa, ktorý je predsedom opozíciou kontrolovaného Národného zhromaždenia a v januári sa vyhlásil za dočasného prezidenta krajiny, rozhodol Najvyšší kontrolný úrad Venezuely.
 
Príspevok Melania Trumpová sa stretla s manželkou lídra venezuelskej opozície zobrazený najskôr Hlavné správy.