Cape Coast 3. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)
 
Prvá dáma Spojených štátov Melania Trumpová navštívila v stredu jeden z tzv. otrokárskych zámkov v Cape Coast na pobreží Ghany, v minulosti požívaný ako jedno z centier zaoceánskeho obchodu s otrokmi, píše agentúra DPA.

Na snímke prvá dáma USA Melania Trumpová sa podpisuje do knihy návštev počas prehliadky jedného z tzv. otrokárskych zámkov v Cape Coast na pobreží Ghany

Ghana je prvou zo zastávok Trumpovej týždenného turné po štyroch afrických štátoch. Ide o jej prvú zahraničnú cestu v pozícii prvej dámy USA bez manžela Donalda Trumpa.
Trumpová oblečená v olivovom kabátiku a svetlohnedých nohaviciach začala svoju návštevu ghanského zámku prehliadkou miestnosti pomenovanej po predchádzajúcom americkom prezidentovi Barackovi Obamovi.
Bývalý šéf Bieleho domu navštívil toto miesto v roku 2009 spoločne s manželkou Michelle a dvoma dcérami. Pevnosť na ghanskom pobreží v ňom vtedy podľa vlastných slov vyvolala spomienky na návštevu nacistického koncentračného tábora v Nemecku.
Trumpovú v utorok v ghanskom hlavnom meste Akkra privítala prvá dáma Ghany Rebecca Akufová-Addová v sprievode tradičných hudobníkov a tanečníkov. Obe prvé dámy následne navštívili tamojšiu detskú nemocnicu Ridge Hospital.
Trumpová sa na svojej ceste po štyroch afrických krajinách zameriava na podporu životných podmienok detí, zdravotnej starostlivosti, vzdelávania, cestovného ruchu a ochrany pamiatok. Z Ghany zamieri do Kene, Malawi a Egypta.
Pred odchodom prvá dáma USA vyhlásila, že sa teší na návštevu “štyroch krásnych a veľmi odlišných afrických krajín”. “Zaujíma sa o Afriku, pretože tu ešte nikdy nebola, a vie, že každá krajina ponúka jedinečnú históriu a kultúru,” uviedla šéfka jej kancelárie pre styk s verejnosťou Stephanie Grishamová.
 
Príspevok Melania Trumpová navštívila v Ghane bývalú otrokársku pevnosť zobrazený najskôr Hlavné správy.