Praha 4. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Populárny spevák Miroslav Žbirka čelí po vážnom zápale pľúc, ktorý ho sužoval v úvode roka, opäť zdravotným problémom.
Tentoraz si ich, ako informovalo internetové vydanie denníka Blesk s odvolaním sa na jeho manželku Katku, spôsobil tak trochu sám. V čase mimoriadnych horúčav si púšťal naplno klimatizáciu a teraz má zápal horných dýchacích ciest. Preventívne mu nasadili antibiotiká, takže nesmie na slnko.
Legenda slovenskej populárnej hudby Meky Žbirka

Na podnet lekárov tak obľúbený “Meky” musel zrušiť vystúpenie na hudobnom festivale Sázavafest. Už 17. ročník tohto podujatia sa začal vo štvrtok v zámockom lesoparku v Světlej nad Sázavou.
Medzi hlavné ťaháky trojdňového podujatia patria bývalý člen skupiny Modern Talking Thomas Anders z Nemecka a ukrajinská víťazka Eurovíznej pesničkovej súťaže 2004 Ruslana. V programe festivalu však nechýbali ani českí a slovenskí umelci vrátane Vojtěcha Dyka, Davida Kollera, Petra Nagya, Majka Spirita, či dcéry Lenky Filipovej Lenny, ako aj skupín Čechomor, Wohnout a Jelen.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.