Washington 17. novembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto: Sputnik- Vitalij Timkiv)
 

Medzinárodný menový fond (MMF) zverejnil jesenný prehľad regionálnej ekonomiky Európy, v ktorom považuje ekonomické ukazovatele Krymu za ruské, aj keď neuznáva toto územie za súčasť Ruska

Na snímke Krymský most

Na mape uvedenej v dokumente je polostrov zobrazený ako súčasť Ukrajiny a označený šedomodrou farbou ako územie východnej Európy, ktoré nepatrí do EÚ. Rusko je označené tmavožltou farbou.

Autori správy pritom zdôraznili, že hranice, farby, známky a akékoľvek iné informácie uvedené na mapách neznamenajú zo strany MMF úsudky o právnom statuse územia ani uznanie a prijatie hraníc. Avšak štatistické údaje o Kryme a meste Sevastopoľ sa evidujú ako súčasť údajov pre Rusko a nie sú zaradené k informáciám o ukrajinskej ekonomike.
Ako oznámili v MMF ruským médiám, štatistika pre Krym a Sevastopoľ bola de facto vylúčená zo správ o Ukrajine od februárovej správy z roku 2015. Správy MMF o Rusku, o zamestnanosti, obyvateľstve a štatistike plnenia štátneho rozpočtu zahrňujú Krym a Sevastopoľ od roku 2015.
Podľa správy je predpoveď rastu HDP na rok 2018 pre Ruskú federáciu 1,7%. Na roky 2019 a 2020 sa predpovedá zvýšenie tohto ukazovateľa o 1,8%. MMF skôr predpokladal, že v týchto obdobiach bude rast predstavovať 1,5%.
 

Príspevok Medzinárodný menový fond považuje ekonomické ukazovatele Krymu za ruské zobrazený najskôr Hlavné správy.