Košice 24. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Medzinárodný maratón mieru (MMM) v Košiciach bude aj v sezóne 2019/2020 súčasťou seriálu Marathon Majors, ktorý zahŕňa šesť najprestížnejších svetových maratónov. Marathon Majors zastrešuje aj súťaže Abbott WMM Wanda Age Group s desiatkami celosvetových behov, na ktorých tzv. “hobby” bežci získavajú body do globálneho rebríčka podľa vekových kategórií

Na snímke maratónske dresy a medaily

Jednou z najzaujímavejších osobností na štarte 96. ročníka MMM bude Zvolenčan Ján Hazucha. Ten v rokoch 2013-2019 zvíťazil na všetkých šiestich podujatiach seriálu Marathon Majors a v sezóne 2018/2019 triumfoval v súťaži Abbott WMM Wanda Age Group v kategórii 75-79 rokov. Pre Hazuchu pôjde už o 16-ty štart na MMM.

Jedným z programov MMM je každoročne “Môj prvý maratón,” v rámci ktorého absolvuje debut vyše 400 bežcov. Okrem nich sa na štart postaví aj 18 skúsených vodičov pre hobby bežcov, aby im pomohli pokoriť vysnívaný čas.

Bežci sa na 96. ročníku MMM môžu tešiť aj na účastnícku medailu. Bude mať tvar srdca a viaže sa k sloganu maratónu “Vyskúšaj raz, zamiluj si navždy.” Jej autorom je dizajnér František Záborský. Organizátori MMM musia so zvyšujúcim sa počtom bežcov riešiť aj viaceré technologické a bezpečnostné úskalia. Novinkou budú dva mimoúrovňové nadchody v blízkosti Dómu sv. Alžbety na hlavnej ulici v Košiciach. Vďaka nim sa diváci budú môcť bezpečnejšie a pohodlnejšie presúvať centrom mesta.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj