Bratislava 1. apríla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Šesťčlenná volebná hodnotiaca misia z Úradu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe pre demokratické inštitúcie a ľudské práva (ODIHR) vypracuje a do dvoch mesiacov od prezidentských volieb zverejní hodnotiacu správu

Ilustračné foto

Súčasťou budú odporúčania ODIHR na odstránenie prípadných nedostatkov. Medzinárodní experti, ktorí pricestovali na Slovensko 6. marca, posudzovali prípravu a priebeh prezidentských volieb z pohľadu dodržiavania medzinárodných záväzkov a pravidiel právneho štátu.
Ako agentúru SITA informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí, misia venovala pozornosť implementácii volebnej legislatívy a vyváženosti a nezávislosti mediálneho prostredia.
Slovenská republika pozvala ODIHR pozorovať aj májové voľby do Európskeho parlamentu. Pozývanie expertov ODIHR na pozorovanie prípravy a priebehu volieb je súčasťou záväzkov účastníckych štátov OBSE.
Príspevok Medzinárodní experti do dvoch mesiacov od slovenských prezidentských volieb zverejnia hodnotiacu správu zobrazený najskôr Hlavné správy.