Medzinárodné ekonomické fórum v Petrohrade očakáva 15-tisíc účastníkov zo 100 krajín

Petrohrad 22. mája 2018 (HSP/RT/Foto: YouTube)
 
Ruský Petrohrad je už pripravený na ďalší ročník Medzinárodného ekonomického fóra SPIEF 2018 s tisíckami účastníkov

Medzinárodné ekonomické fórum v Petrohrade

Trojdňové Medzinárodné ekonomické fórum v Petrohrade, ktoré sa oficiálne otvorí 24. mája, je jednou z kľúčových svetových ekonomických diskusných platforiem. Pod záštitou ruského prezidenta Vladimíra Putina tu tradične prichádzajú prezidenti a premiéri z rôznych krajín, kľúčoví verejní činitelia, vedúce medzinárodné organizácie a veľké spoločnosti, poprední svetoví experti, analytici a médiá.
“Záujem je vysoký a prichádzajú oficiálne delegácie z viac ako 100 krajín, čo je asi 15 000 potenciálnych účastníkov,” povedal novinárom petrohradský starosta Georgij Poltavčenko.
Medzi vysokopostavenými hosťami bude aj francúzsky prezident Emmanuel Macron a japonský premiér Šinzó Abe. Prídu aj zástupcovia veľkých spoločností z viac ako 70 krajín vrátane Veľkej Británie.
Poltavčenko zdôraznil, že “napriek nedávnej rétorike je záujem podnikania aj medzi svetovými politikmi stále vysoký, pokiaľ ide o toto ekonomické fórum”.
V minulom roku sa SPIEF zúčastnilo viac ako 14 000 účastníkov, medzi ktorými boli zástupcovia 700 ruských a 400 medzinárodných spoločností, vrátane USA, Nemecka, Číny, Talianska a Japonska. Bolo podpísaných 475 investičných dohôd, memoránd a vyhlásení o zámere.
 
Príspevok Medzinárodné ekonomické fórum v Petrohrade očakáva 15-tisíc účastníkov zo 100 krajín zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)