Bratislava 12. decembra 2018 (HSP/Foto: RCVK)
 
V Ruskom centre vedy a kultúry v Bratislave sa 6. decembra 2018 konalo ďalšie podujatie Medzinárodného diplomatického fóra na tému: Úloha verejnej diplomacie v diskurze súčasných medzinárodných vzťahov

Na snímke účastníci fóra

Podujatie organizovalo Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike a Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave.
Zúčastnili sa na ňom zástupcovia MZV Slovenskej republiky, ako aj zástupcovia mimoštátnych organizácií a fondov. S prednáškami vystúpila expertná skupina Diplomatickej akadémie MZV Ruskej federácie v zložení: prorektor pre vedeckú činnosť Oleg Ivanov, riaditeľka Centra verejnej diplomacie, dialógu svetových kultúr a náboženstiev Natália Maslakovová-Klauberg (vedúca projektu), asociovaný vedecký pracovník, hosťujúci profesorRolf Klauberg (Švajčiarsko).
Počas živej diskusie účastníci rozoberali otázky vzájomných vzťahov Ruska, EU a USA, problémy medzinárodnej bezpečnosti a tiežponaučenie z minulostiv kontexte svetových vojen 20. storočia.Slovenská strana ponúkla mnoho aktuálnych tém pre nasledujúce stretnutia, ktoré sa uskutočnia v Bratislave v roku 2019.
Počas svojej návštevy Slovenska sa členovia expertnej skupiny stretli s veľvyslancom A. L. Fedotovom, s ktorým rokovali o perspektívach realizácie podujatí Fóra v roku 2019 v Bratislave a iných mestách Slovenska. Na záver stretnutí sa konala recepcia v RCVK.


 
Príspevok Medzinárodné diplomatické fórum v Bratislave „Úloha verejnej diplomacie v diskurze súčasných medzinárodných vzťahov“ zobrazený najskôr Hlavné správy.