Bratislava 14. decembra 2018 (HSP/Foto: RCVK)
 
V Ruskom centre vedy a kultúry v Bratislave sa 10. decembra konala Medzinárodná vedecko-praktická konferencia pod názvom „Otvorené vzdelávacie prostredie pre študentov ruského jazyka v krajinách Európy: najlepšie skúsenosti z praxe a perspektívy rozvoja“

Na snímke účastníci

Konferenciu zorganizovalo Ministerstvo pre osvetovú činnosť Ruskej federácie, Štátny inštitút ruského jazyka A. S. Puškina, Asociácia rusistov Slovenska (ARS) a Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave.
Na slávnostnom otvorení hostí privítala prezidentka ARS Eva Kollárová, prvý tajomník Veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike, V. Kulikov a riaditeľ zastupiteľstva Agentúry Rossotrudničestvo na Slovensku P. Lisicyn. Účastníci si pozreli videopríhovor rektorky Štátneho inštitútu ruského jazyka A. S. Puškina M. Ruseckej.
V rámci konferencie sa konalo plenárne zasadnutie a praktický seminár zameraný na skúsenosti s vytváraním a využívaním otvorených elektronických zdrojov pri štúdiu ruského jazyka ako cudzieho.

Na snímke účastníci

S prednáškami vystúpili známi filológovia a profesori ruského jazyka z Ruska, Rakúska, Maďarska, Talianska a Slovenska. Konferencie sa zúčastnili aj vysokoškolskí pedagógovia, učitelia základných i stredných škôl, lektori jazykových škôl, študenti doktorandského aj magisterského štúdia na slovenských vysokých školách.
Konferencia prebehla v konštruktívnom duchu, v tvorivej atmosfére s výmenou skúseností v oblasti vyučovania ruského jazyka ako cudzieho v európskych krajinách.
 
Príspevok Medzinárodná vedecko-praktická konferencia “Otvorené vzdelávacie prostredie pre študentov ruského jazyka v krajinách Európy” v Bratislave zobrazený najskôr Hlavné správy.