Bratislava 26. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-David J. Phillip)

Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) vo štvrtok oficiálne zmenila názov na Svetovú atletiku. Dávnejšie avizovanú zmenu posvätili delegáti na kongrese v Dauhe, kde sa už v piatok 27. septembra začínajú majstrovstvá sveta

Ilustračné foto

Tento krok sa stretol s nevôľou zástupcov z francúzsky hovoriacich krajín, ktorí vyhlásili, že nový názov sa bude zle používať v ich jazyku. Vo francúzštine neexistuje rozdiel medzi výrazmi športovec a atlét.

Opätovne zvolený prezident atletickej federácie Sebastian Coe zmenu názvu obhajuje a vysvetľuje, že je to ústretový krok voči novým a mladým fanúšikom. “Odkedy si pamätám, vždy som musel vysvetľovať tri-štyri minúty, čo je to vlastne za organizáciu, ktorej som členom. Vykonali sme veľa práce ohľadom budovania novej značky. Hoci formálne Svetová atletika doteraz neexistovala, aj tak ju v mediálnom prostredí spoznávali viac ako IAAF, či MOV. Vypočuli sme si názory televíznych pracovníkov, sponzorov i fanúšikov a úprimne veríme, že tento krok nám pomôže v súboji o zisk mladých ľudí,” povedal Coe. Správu zverejnil server insidethegames.biz.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj