Bratislava/Považská Bystrica 3. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Železničná doprava v úseku medzi Považskou Bystricou a Púchovom je od sobotného rána obmedzená. Dôvodom je dopravná nehoda nákladného auta. Informovala o tom hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavlíková. 
Ilustračné foto

Železničná doprava bola síce už na danom úseku obnovená, jazdí sa však len po II. traťovej koľaji a rýchlosť vlakov je obmedzená na desať kilometrov v okolí miesta havárie.
Cestujúci by však zároveň mali počítať s tým, že počas dňa bude železničná premávka v tejto oblasti viackrát prerušovaná, aby mohla byť trať čo najskôr plne sprejazdnená.
“Cestujúci musia počítať s meškaním vlakov na hlavnom ťahu Bratislava – Košice, ako aj v smere na Lúky pod Makytou do Českej republiky,” priblížila Pavlíková s tým, že železnice sa za nepredvídané situácie ospravedlňujú a cestujúci verejnosť prosia o trpezlivosť a pochopenie.
K cestnej nehode nákladného auta došlo pri Milochove. Podľa doterajších informácií sa plne naložené auto so štrkom prevrátilo a zhruba z dvojmetrovej výšky spadlo na železničnú trať vedľa cesty. Vodič utrpel zranenia a bol prevezený do nemocnice. Štrk sa vysypal na železničnú trať, čo si vyžiadalo stopnutie železničnej dopravy do 09.35 h.
Preprava cestujúcich bola zabezpečená náhradnou autobusovou dopravou. Príčiny havárie auta sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.