Rím 15. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/ANSA-Luca Zennaro)
 
Na zozname ľudí, ktorí neprežili utorňajšie zrútenie diaľničného mosta v Janove, sú aj traja občania Francúzska. Podľa tlačovej agentúry AP to oznámilo v stredu francúzske ministerstvo zahraničných vecí, ktoré zároveň vyjadrilo sústrasť rodinám týchto obetí.

Na snímke záchranári pracujú medzi ruinami zrúteného Morandiho mosta

Paríž nezverejnil podrobnosti o ich totožnosti, miestne médiá však uviedli, že išlo o dve mladé ženy a muža z mesta Toulouse. Cez Janov údajne cestovali na hudobný festival.
Rezort zahraničných vecí tiež vyhlásil, že zostáva v kontakte s talianskymi úradmi pre prípad, že by sa medzi obeťami nachádzali ďalší Francúzi.
Podľa predošlých správ pri nešťastí v Janove zahynuli aj dvaja mladí Albánci. Celkove úrady hlásia najmenej 42 obetí na životoch vrátane troch neplnoletých osôb a 16 zranených.
Pri zrútení časti Morandiho mosta nad údolím rieky Polcevera v Janove spadlo v utorok krátko pred poludním z výšky niekoľkých desiatok metrov aj 30-35 osobných a viacero nákladných áut. Trosky a vozidlá dopadli do koryta rieky, na železničné koľaje a do priemyselného areálu.
V čase incidentu bola v danej oblasti silná búrka. Na moste vybudovanom ešte v 60. rokoch 20. storočia tiež prebiehali údržbové práce.
 
Príspevok Medzi mŕtvymi v troskách janovského mosta boli aj 3 Francúzi zobrazený najskôr Hlavné správy.