Bratislava 22. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Spoločnosť VOLZ, s. r. o. plánuje na rozhraní katastrov mesta Martin a obce Sučany postaviť logistický areál za približne 23 mil. eur. Na svojom vlastnou pozemku v existujúcom priemyselnom areáli chce vybudovať logistické haly pre potreby skladovania a jednoduchej montáže pre elektrotechnický, prípadne strojársky a automobilový priemysel

Ilustračné foto

Ako ďalej vyplýva zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA), s výstavbou chce investor začať v júni budúceho roka, práce by pritom mali prebiehať až do konca roku 2022. V blízkosti pozemku, ktorý chce firma využiť, sa pritom nachádzajú priemyselné prevádzky Volkswagen Slovakia BU Martin či ZWL Slovakia. V súčasnosti je dané územie nezastavané.

Na pozemkoch budú dva hlavné objekty, a to veľká a malá logistická hala. Veľká logistická hala bude rozdelená na časti A, B a C, ktoré budú pozostávať zo samostatných výrobno-skladových priestorov, priestorov logistiky a administratívnych priestorov. Výrobná časť predpokladá ľahkú výrobu a montáž pre elektrotechnický a automobilový priemysel, prípadne spracovanie plastov na vstrekolisoch. Skladovaný sortiment v objekte bude zložený z plastov, dreva, papiera, gumy a z iných nehorľavých látok. Priestorovo najväčšiu halu B bude je v prípade potreby možné ďalej rozdeliť na štyri samostatné časti s vlastným zázemím. Malú logistickú halu budú tiež tvoriť výrobno-skladové priestory, priestory logistiky a administratívne priestory. Výrobná časť i skladovaný sortiment by mali byť obdobné ako pri veľkej hale. Súčasťou objektu by malo byť i 192 parkovacích miest.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj