Moskva 29. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexander Astafyev)
 
USA sa správajú hulvátskym spôsobom, preto odpoveď Ruska na sankcie musí byť citeľná, ale všetky návrhy odvetných sankcií sa musia znovu riadne zvážiť. “Nesmieme si ublížiť,” povedal premiér Dmitrij Medvedev.

Na snímke ruský predseda vlády Dmitrij Medvedev

Návrh zákona o odvete na sankcie USA a ďalších krajín bol 13. apríla predložený Dume. Dáva vláde právo na základe rozhodnutia prezidenta zaviesť 16 rôznych odvetných opatrení. Predpokladá sa, že Rada federácie zašle Dume posudok k tomuto projektu v sobotu.
“Je to len návrh zákona, o ktorom teraz diskutujú kolegovia v Štátnej dume, a vláda k nemu pripravuje hodnotenie. Je zrejmé, že pri príprave a prijatí tohto zákona, kedy je potrebné reagovať na akcie Američanov, musíme začať z niekoľkých bodov. Po prvé, ako som už povedal, v žiadnom prípade to nesmie ublížiť nám, pretože musíme byť pragmatickí. Aj keď nás niečo rozčuľuje, a správajú sa, znovu opakujem, hulvátskym spôsobom, nesmie to nejakým spôsobom ublížiť nám,” povedal Medvedev v sobotu pri rozhovore pre program Vesti na televíznom kanáli Rusko 1.
“Po druhé by mala byť odpoveď buď symetrická, alebo asymetrická, ale musí byť dostatočne citeľná. Prečo nahryznúť niečo, čo potom k ničomu nevedie? Predsa len by to mali byť znateľné opatrenia. Preto je potrebné to všetko ešte raz zvážiť a prerokovať,” zdôraznila hlava ruskej vlády.
Medvedev tiež dodal, že zákon o odvetných sankciách by mal ruským orgánom umožniť ukladať individuálne sankcie voči akémukoľvek právnemu či fyzickému subjektu USA, ak to tak robí Washington. Takéto právo musí mať aj Moskva.
 
Príspevok Medvedev oznámil, aká bude odpoveď Ruska na “hulvátske správanie USA” zobrazený najskôr Hlavné správy.