Medveď „pomohol“ mladým ľuďom, ktorí zablúdili v tajge

Berjozovskij 22. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Ted S. Warren)
 

V Kemerovskej oblasti Ruskej federácie sa dvojica mladých ľudí zachránila vďaka tomu, že stretla medveďa. Informuje o tom Ministerstvo vnútra regiónu.

Ilustračné foto

Okolo polnoci (19:00 CET) obdržalo oddelenie úradu mesta Berjozovskij správu o tom, že 15 ročný mladík a jeho 20 ročný kamarát sa stratili v tajge.
Zistilo sa, že popoludní šli mladíci do lesa, aby nazbierali medvedí cesnak, ale večer si uvedomili, že nepoznajú cestu späť. Mobilná komunikácia nefungovala. Ale potom, čo utiekli medveďovi, sa vyšplhali na strom, kde telefón znovu chytil signál. Mladík sa dovolal záchranárom.
Po vyhlásení poplachu sa pátrania zúčastnili všetci policajti, miestni lovci a tiež dobrovoľníci. Operáciu komplikovala rozľahlosť oblasti pátrania. Ľudia nedokázali pomenovať presné miesto, kde zmizli, len vysvetľovali, že vošli do lesa pri odbočke na Mariinsk. Následne sa už s nimi polícia nemohla spojiť.
Policajti si rozdelili územie a preskúmali celý les, kde pravidelne nachádzali stopy medveďa.
„Pátracia akcia, ktorej se zúčastnilo niekoľko desiatok ľudí, trvala celú noc.” O 8:00 (3:00 CET) sa strateným podarilo opustiť húštinu pri obci Andrejevka. Noc v lese prežili bez ujmy. Ohrievali sa ohňom, jedli medvedí cesnak a striedavo spali,” uviedli na ministerstve.
 

Príspevok Medveď „pomohol“ mladým ľuďom, ktorí zablúdili v tajge zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)