Praha 11. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)
 

Jiří Drahoš sa chystá do Senátu. V rámci svojho nového volebného programu chce presadiť mediálnu výchovu do škôl, aby študenti dokázali rozoznávať pravdu od dezinformácií. O tom, kto bude rozhodovať čo je pravda a čo klamstvo, sa však nezmienil.

Na snímke Jiří Drahoš

Senátny kandidát Jiří Drahoš rozbieha svoju volebnú kampaň. Pokiaľ sa dostane do Senátu, bude usilovať o zavedenie mediálnej výchovy do škôl. K takému kroku Drahoša pobudili výsledky nedávneho prieskumu, ktorý uskutočnila neziskovka Median. Z prieskumu vyplýva, že českí stredoškoláci majú problémy s porozumením správ a nevedia ich kriticky ohodnotiť, čo podľa Drahoša môže viesť k ohrozeniu demokracie.
„Podľa prieskumu Medianu má polovica študentov stredných škôl problém rozoznať dezinformáciu od pravdivej správy. Nedostatočná mediálna gramotnosť môže viesť až k spochybňovaniu základných princípov demokracie. Jednou z mojich priorít v Senáte preto bude zavedenie mediálnej výchovy do škôl. Buď vo forme samostatného predmetu, alebo jej zahrnutím do existujúcich vzdelávacích plánov. Zmena je nutná!” napísal Drahoš na svojom Facebooku.
Zaujímalo by nás, kto teda podľa Drahoša bude rozhodovať o tom čo je pravda a čo klamanie. Sám Drahoš alebo Kalousek a spolupráca neziskoviek? A čo by takí experti na vymývanie mozgov odpovedali študentom na otázku, či klamala Angela Merkelová o udalostiach v Chemnitzu a ďalšie podobné otázky?
 

Príspevok Mediálna prevýchova. Drahoš chce naučiť študentov rozoznávať pravdu od dezinformácií zobrazený najskôr Hlavné správy.