Londýn 22. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)
 

Polícia a rozviedka Veľkej Británie identifikovala hlavných podozrivých z atentátu na Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliu, uvádza Telegraph.

Príslušníci vojenských síl pracujú na dodávke v anglickom meste Winterslow 12. marca 2018 v súvislosti s vyšetrovaním prípadu otravy bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry, ktorých našli otrávených v anglickom meste Salisbury

Podľa informácií listu vo vyšetrovaní, ktoré podľa predpokladov bude trvať ešte veľa mesiacov, došlo k „veľkému prielomu”.
Zástupcovia úradov sa domnievajú, že atentát na Skripalových urobila útočná skupina, ktorú kontroluje ruská vláda. Protiteroristická jednotka Scotland Yardu sa v súčasnosti snaží zahájiť trestné stíhanie podozrivých, ktorí sa podľa ich názoru už vrátili do Ruska, uvádza list.
Ako dodáva list, mená podozrivých sa podarilo zistiť vďaka preskúmaniu údajov o príletoch a odletoch, preštudovanie množstva záznamov z bezpečnostných kamier v Salisbury a kamier na rozpoznanie poznávacích značiek automobilov.
Vyšetrovatelia pod podmienkou anonymity listu oznámili, že kvôli napätým vzťahom medzi oboma krajinami očakávajú veľké problémy pri pokuse o získanie prístupu k podozrivým.
Hovorkyňa polície Sputniku oznámila, že úrad neprejednáva konkrétne smery vyšetrovania.
 

Príspevok Médiá sa dozvedeli o “veľkom prielome” v prípade Skripaľových zobrazený najskôr Hlavné správy.