Praha 20. októbra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Bohdan Kopčák)

Takmer mesiac v slovenských médiách panuje téma zosnulého Karla Gotta a jeho osobného života. Portál Blesk dnes prišiel so správou, že vdova českého speváka Ivana Gottová zdedila po jeho smrti nielen majetok, ale každoročne by tiež za jeho piesne mala dostávať peniaze

Na snímke Karel Gott a Ivana Gottová

Z informácií portálu vyplýva, že Ochranný zväz autorský pre práva k dielam hudobným (OSA) a Integrate každý rok platili Gottovi asi 7 miliónov korún. Ide o pasívny príjem, ktorý spevák dostával za hranie svojich piesní. Rodina bude aj naďalej dostávať tieto peniaze, a ako portál zdôrazňuje, toto percento rozhodne zostane na vrchole minimálne do Vianoc.

Autor článku dodáva, že značná suma mohla byť ešte väčšia, keby Gott bol autorom svojich populárnych pesničiek. Lenže to tak v 98 percentách nebolo.

Majetok

V piatok Blesk zverejnil celý zoznam majetku Gottovej rodiny, s predbežnými informáciami o sumách, a komu konkrétne patria:

Vila na Bertramke

Odhadovaná hodnota: cca 70 miliónov korún (podľa Bleskom oslovených realitných maklérov). Od roku 2016 je vlastníkom Ivana Gottová.

Veci vo vile na Bertramke a majetkové práva (autá, obrazy, hodinky, starožitnosti atď.)

Odhadovaná hodnota: Desiatky miliónov korún, možno aj viac. Od úmrtia Karla patrí vdove Ivane Gottovej (od úmrtia manžela, teda od októbra 2019). Zároveň, ak spevák v závete neurčil, že konkrétne časti tohto majetku pripadnú niektorému z jeho detí či nejakej inej osobe, všetko dedí Ivana.

Chalupa v Doubice

Odhadovaná hodnota: cca 7 miliónov korún (podľa Bleskom oslovených realitných maklérov). Od roku 2018 je majiteľkou Ivana Gottová.

Poznámka: Pôvodne bola podľa Blesku napísaná na Gottovu svokru Blanku (68).

Byt v Košíře s garážou

Odhadovaná hodnota: cca 4,5 miliónov korún. Od roku 2007 je majiteľkou Ivana Gottová.

Poznámka: Pôvodne bol napísaný na speváka, v byte žije jeho svokra Blanka. Nebude súčasťou dedičského konania.

Karel Gott Agency s.r.o.

Odhadovaná hodnota: cca 20 miliónov korún (podľa Bleskom oslovených realitných maklérov). Od roku 2018 je vlastníkom Ivana Gottová. Pri zakladaní firmy boli manželia spoločníci.

Spevákov účet v Komerčnej banke

Odhadovaná suma nie je známa. Gott ju za života previedol na manželku Ivanu.

Ochranná známka na meno Karel Gott

Odhadovaná hodnota: cca 150 miliónov korún (podľa Bleskom oslovených odborníkov). Patrí od roku 2015 firme Karel Gott Agency, teda Ivane. Ochranná známka platí v Česku aj v celej Európskej únii. Toto spadá do dedičského konania.

Ochranná známka na podpis Karla Gotta

Odhadovaná hodnota: cca 100 miliónov korún (podľa Bleskom oslovených odborníkov). Od roku 2014 ju mal zaregistrovanú Karel Gott. Po smrti speváka je známka predmetom dedičstva.

Smrť Karla Gotta

Karel Gott zomrel vo veku 80 rokov. Slávik navždy odišiel krátko pred polnocou v utorok 1. októbra, a to obklopený svojou rodinou. Na verejnosť sa táto smutná správa dostala až v nasledujúci deň.

Oznámenie o smrti Maestra prišla potom čo nedávno oznámil, že trpí akútnou leukémiou. V tom čase už podstupoval liečbu. Už v minulosti sa ale potýkal s vážnymi zdravotnými problémami. Bohužiaľ teraz táto zákerná choroba nad zlatým slávikom vyhrala.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj