Hanoj 24. februára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP/Korean Central News Agency/Korea News Service)
 
Severokórejské štátne médiá potvrdili, že vodca krajiny Kim Čong-un je na ceste do Vietnamu, kde ho čaká summit s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Severokórejská tlačová agentúra KCNA v nedeľu skoro ráno uviedla, že Kima sprevádza hlavný vyjednávač Kim Jong-čchol aj sestra Kim Jo-čong

Na snímke severokórejský vodca Kim Čong-un

Reportér agentúry The Associated Press v sobotu informoval, že vlak podobný tomu, aký používa severokórejský líder, prekročil hranice s Čínou. Ruská tlačová agentúra TASS predtým uviedla, že Kim odcestoval vo svojom vlaku z Pchjongjangu. Vietnamské ministerstvo zahraničia rovnako v sobotu oznámilo, že severokórejský líder pricestuje do krajiny na pozvanie prezidenta Nguyena Phu Tronga v “nadchádzajúcich dňoch”. Cesta do Vietnamu cez Čínu môže trvať Kimovi viac než dva dni.
V poradí už druhý summit Kima a Trumpa sa uskutoční 27. až 28. februára v Hanoji. Prvé stretnutie oboch lídrov sa konalo v júni minulého roka v Singapure. Spojené štáty dúfajú, že sa Kim vo Vietname zaviaže k denuklearizácii Kórejského polostrova.
 
Príspevok Médiá potvrdili, že vodca Kim je na ceste do Vietnamu zobrazený najskôr Hlavné správy.