Médiá oznámili tajnú “protiiránsku” dohodu USA a Izraela

Médiá oznámili tajnú “protiiránsku” dohodu USA a Izraela

Washington/Tel Aviv 29. decembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

Izrael a USA vypracovali v priebehu tajnej schôdzky v Bielom dome spoločný strategický program na zadržiavanie Iránu, oznámil Desiaty kanál izraelskej televízie.
Ilustračné foto

Podľa jeho údajov pricestovala 12. novembra do USA delegácie izraelských úradníkov z obrannej sféry, ktorú viedol poradca pre národnú bezpečnosť Meir Ben-Shabbat.
Podľa informácie od zdroja v americkej vláde podpísali USA a Izrael podľa výsledkov dvojdňového rokovania memorandum o vzájomnom porozumení v iránskej otázke. Dokument predpokladá zriadenie štyri pracovných skupín.
Podľa informácií izraelskej televízie sa bude prvá skupina zaoberať “tajnou a diplomatickou prácou smerujúcou k zrušeniu iránskeho jadrového programu”. Cieľom druhej skupiny bude “obmedzenie prítomnosti Iránu v regióne, oi. V Sýrii a Libanone”. Medzi úlohy tretej skupiny je “zadržiavanie iránskeho balistického programu” a “obmedzenie pokusov dodávať iránské rakety Hizballáhu”. A konečne štvrtá skupina bude čeliť “eskalácii v regióne, na ktorej sa môže podieľať Irán”
Izraelskí vysokí úradníci potvrdili, že Washington a Tel Aviv dosiahli strategické dohody v iránskej otázke. “Izrael a USA pozorne sledujú tendencie a procesy v tomto regióne, najmä v Iráne, a sformulovali definitívne tézy pre strategickú politiku voči týmto výzvam,” cituje televízna stanica izraelského úradníka.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)