Londýn 17. septembra AKTUALIZOVANÉ 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/PA-Jonathan Brady)
 

Britské tajné služby začali hľadať dvoch nových podozrivých z účasti na otrávení bývalého agenta GRU Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije, informujú noviny The Sunday Mirror s odkazom na zdroj v britskej vláde.

Na archívnej snímke z 30. marca 2018 policajt stojí pred policajnou páskou neďaleko miesta, kde našli bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju v bezvedomí na lavičke pred obchodným centrom v anglickom meste
Salisbury

Podľa informácií zdroja novín, predpokladaní páchatelia Alexandr Petrov a Ruslan Boširov sa mohli stretnúť s ďalšími dvoma podozrivými potom, čo sa ubytovali v hoteli v Londýne.
„Predpokladá sa, že sa mohli stretnúť s kurátorom, ktorý pracoval na veľvyslanectve, a štvrtý, lekár, to možno celé kontroloval, aby sa presvedčil, že operácia nie je v ohrození tým, že sa sami otrávia,” vysvetlil zdroj.

 

Britské médiá napísali o narkotickej partii s prostitútkou Petrova a Boširova
Podľa The Sun jeden zo svedkov, ktorý býval v rovnakom hoteli, rozpoznal Petrova a Boširova po fotografiách, ktoré boli zverejnené britskou políciou. Tvrdia, že v noc pred otrávením Skripaľových z izby, kde bývali Rusi, bola cítiť vôňu marihuany. Svedok tiež uviedol, že neskôr do izby k Rusom prišla žena.
„Myslím si, že to bola prostitútka. Milovali sa. Nepochybne. Počul som, že sa veľmi dlho a hlučne milovali,” vyhlásil svedok a posťažoval sa, že hlasitá párty trvala celú noc.
Dodal, že Rusi sa pohádali s personálom kvôli hluku, než opustili hotel.

 

V Londýne považujú rozhovor Petrova a Boširova za trest za neúspešnú operáciu
Píše o tom The Daily Mail s odkazom na úradné osoby, ktorých mená neboli uvedené.
Podľa týchto osôb boli Petrov a Boširov „obetovaní” za to, že zanechali za sebou toľko stôp. Prechádzali sa cez deň po Salisbury a dostali sa do záznamov pouličných kamier, použili verejnú dopravu, vyhodili v parku fľaštičku s látkou.
Rozhovor s Rusmi okomentovalo úradne tento týždeň aj britské ministerstvo zahraničia. Diplomati vyhlásili, že Petrov a Boširov klamali a snažili sa všetko poprieť.
 

Príspevok Médiá informovali o nových “podozrivých” v britskom prípade Skripaľových zobrazený najskôr Hlavné správy.