McFaul bol “šokovaný” rozhovorom Trumpa a Putina. Nezodpovedá to národným záujmom USA

Washington 16. decembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Mikhail Klimentyev)

Bývalý americký veľvyslanec v Rusku Michael McFaul vyhlásil, že ho “šokovala” správa o tom, že prezident Donald Trump zavolal svojmu ruskému náprotivku Vladimirovi Putinovi a poďakoval mu za to, že ten pochválil úspechy amerického hospodárstva.
Na snímke vľavo ruský prezident Vladimir Putin a americký prezident Donald Trump

K rozhovoru Putina a Trumpa došlo vo štvrtok, kedy ruský prezident počas svojej tlačovej konferencie poznamenal, že za Trumpa došlo k “určitému, pomerne významnému úspechu aj za tak krátku dobu jeho pôsobenia vo funkcii”. To podľa ruského prezidenta svedčí o dôvere investorov v  americké hospodárstvo .
“Prezident Trump poďakoval Putinovi za uznanie zdravých ukazovateľov amerického hospodárstva počas každoročnej tlačovej konferencie,” oznámila hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová po skončení rozhovoru oboch hláv štátu.
“Som šokovaný, že k tomuto telefonátu došlo,” uviedol McFaul vo vysielaní televízie MSNBC.
“Vladimir Putin vie, že ak bude hovoriť o Trumpovi dobre, tak bude nasledovať podobná reakcia,” vysvetlil McFaul.
Bývalý veľvyslanec sa domnieva, že tento telefonát nezodpovedá národným záujmom USA. Ďalej uviedol, že Trumpov úrad, a to aj poradca pre národnú bezpečnosť Herbert McMaster, by mal šéfa Bieleho domu odrádzať od podobných krokov a presvedčiť ho, že by bolo rozumné a by tak už nekonal.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)