Mayová po sobotňajšom útoku v Londýne: Čo je veľa, to je veľa

Londýn 4. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrew Matthews/PA via AP)

Premiérka Mayová pripomenula, že britská polícia a tajné služby od marca zmarili päť pripravovaných teroristických činov
Britská premiérka Theresa Mayová sa dnes predpoludním pred svojím sídlom na Downing Street č. 10 vyjadrila k sobotňajšiemu teroristickému útoku v Londýne, ktorý – rovnako ako nedávny bombový útok v Manchestri – ostro odsúdila. Informujú o tom agentúry AP a DPA.
Británia Londýn terorizmus útok Mayová reakcia

Premiérka vyzvala svojich krajanov na tvrdší postoj k extrémistom a prísnejšej kontrole kybernetického priestoru, ktorý môže byť zneužitý radikálmi. Hoci posledné teroristické útoky podľa nej nesúvisia, spája ich jedna ideológia zla, ktorá hlása, že západné hodnoty nie sú zlučiteľné s islamom.
Mayová pripomenula, že britská polícia a tajné služby od marca zmarili päť pripravovaných teroristických činov. Potvrdila tiež, že sobotňajší útok na Londýnskom moste a v lokalite Borough Market si dosiaľ vyžiadal už sedem mŕtvych a 48 zranených, z ktorých mnohí sú v život ohrozujúcom stave.
Premiérka, ktorú cituje spravodajská stanica BBC, povedala, že teroristický útok bol zacielený na “nevinných a neozbrojených civilistov”. Upozornila, že nadišiel čas povedať “čo je veľa, to je veľa”. Prisľúbila tiež prehodnotenie protiteroristickej stratégie uplatňovanej na území Británie.
Mayová, ktorá predsedala stretnutiu vládneho bezpečnostného výboru Cobra, zároveň potvrdila, že všeobecné voľby sa budú konať podľa plánu vo štvrtok 8. júna a predvolebná kampaň politických strán (okrem Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva – UKIP, ktorá ju neprerušila) sa obnoví v pondelok.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)