Londýn 29. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- PA via AP)

Britská premiérka Theresa Mayová nariadila vyšetrovanie podozrení, že jeden z členov jej kabinetu sexuálne obťažoval svoju sekretárku. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters
Na archívnej snímke britská premiérka Theresa Mayová počas prejavu v Dolnej snemovni britského parlamentu

Obvineniam čelí Mark Garnier, ktorý pôsobí ako štátny tajomník na ministerstve pre medzinárodný obchod a zároveň je poslancom vládnej Konzervatívnej strany.
Konkrétne je podozrivý z toho, že svoju sekretárku žiadal o nákup sexuálnych pomôcok (vibrátorov) a mal nemiestne narážky na jej poprsie. Obvinenia zverejnila samotná sekretárka Caroline Edmondsonová v rozhovore pre bulvárny nedeľník Mail On Sunday.
Garnier sekretárkine tvrdenia nepopiera, avšak tvrdí, že boli súčasťou žartovnej konverzácie, ktorá sa týkala istej televíznej šou. Celú kauzu bude skúmať Úrad britskej vlády, ktorý preverí, či Garnier neporušil kódex ministerského správania.
Iné britské bulvárne noviny The Sun v piatok zverejnili článok o údajnom rozšírenom sexuálnom obťažovaní v britskom parlamente. Majú sa ho dopúšťať poslanci a ďalší pracovníci zákonodarného zboru a jeho obeťami sú údajne sekretárky, asistentky a ďalšie zamestnankyne.
Mayovej hovorca reagoval vyhlásením, že ak by sa takéhoto správania dopustil člen vlády, mal by čeliť “prísnemu postihu”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.