Londýn 31. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/PA-Charles McQuillan)
 
Britská premiérka Theresa Mayová zopakovala svoj odmietavý postoj voči ďalšiemu referendu o brexite. Vyjadrila sa tak prostredníctvom svojho hovorcu v reakcii na najnovší prieskum spravodajskej stanice Sky News.

Na snímke britská premiérka Theresa Mayová

Prieskum, ktorého výsledky zmienená stanica zverejnila v pondelok, ukázal, že väčšina Britov by uvítala nové referendum, v ktorom by sa rozhodovali medzi dohodou o podmienkach brexitu navrhnutých vládou, žiadnou dohodou a zotrvaním Británie v EÚ.
Labouristický člen Snemovne lordov Peter Mandelson na výsledky prieskumu reagoval pre Sky News vyhlásením, že ďalšie referendum o konečnej dohode brexitu predstavuje pre premiérku “jedinú cestu vpred”.
Downing Street na výsledky prieskumu i jeho slová kontrovala vyhlásením, že druhé referendum o brexite sa za “žiadnych okolností” konať nebude.
Z výsledkov nového prieskumu tiež vyplynulo, že dve tretiny Britov – vrátane tých, ktorí v roku 2016 v referende hlasovali za vystúpenie Británie z EÚ – si teraz myslia, že výsledok rokovaní s Úniou dopadne pre krajinu zle. Značný nárast respondentov bol zaznamenaný aj v skupine osôb, ktorá si myslí, že brexit sa negatívne dotkne ich osobne, britskej ekonomiky i krajiny ako takej.
Za nové referendum o brexite sa podľa prieskumu Sky News vyslovilo 50 percent respondentov. Proti nemu bolo 40 percent opýtaných, zatiaľ čo desať percent sa v tejto otázke nevedelo prikloniť na žiadnu stranu.
 
Príspevok Mayová: Druhé referendum o brexite sa za “žiadnych okolností” konať nebude zobrazený najskôr Hlavné správy.