Londýn 30. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Olivier Matthys)

Britská premiérka nariadila vyšetrovanie podozrení, že štátny tajomník na ministerstve pre medzinárodný obchod sexuálne obťažoval svoju sekretárku
Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala na zmenu spôsobu, akým sa parlament zaoberá obvineniami z nevhodného správania poslancov. Reagovala tak na podozrenia voči desiatkam zákonodarcom zo sexuálneho obťažovania v britskom parlamente. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.
Na snímke britská premiérka Theresa Mayová

Mayová napísala sťažnosť predsedovi britskej Dolnej snemovne Johnovi Bercowovi, že súčasné disciplinárne opatrenia podľa nej “nie sú dostatočné účinné,” keďže poslanci parlamentu sa ním nemusia riadiť.
Mayová uviedla, že je “nesmierne dôležité, aby zamestnanci a verejnosť parlamentu dôverovali, a vyriešenie tejto záležitosti na základe spolupráce jednotlivých politických strán môže zohrať v tejto kauze dôležitú úlohu”.
Britská premiérka Theresa Mayová v nedeľu nariadila vyšetrovanie podozrení, že Mark Garnier, ktorý pôsobí ako štátny tajomník na ministerstve pre medzinárodný obchod, sexuálne obťažoval svoju sekretárku, keď ju žiadal o nákup sexuálnych pomôcok (vibrátorov) a mal nemiestne narážky na jej poprsie.
Iné britské bulvárne noviny The Sun v piatok zasa zverejnili článok o údajnom rozšírenom sexuálnom obťažovaní v britskom parlamente. Majú sa ho dopúšťať poslanci a ďalší pracovníci zákonodarného zboru a jeho obeťami sú údajne sekretárky, asistentky a ďalšie zamestnankyne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.