Rím 20. marca 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Riccardo Antimiani/ANSA via AP)
 
Taliansky minister vnútra Matteo Salvini sa v pondelok postavil proti náhradnému materstvu a trval na tom, že každé dieťa má právo na matku a otca. Informuje Breitbart

Na snímke Matteo Salvini

“Štát by nemal vstupovať do spální a nikto by nemal byť diskriminovaný pre svoju afektívnu voľbu,” povedal Salvini, “ale pokiaľ budem žiť, budem brániť právo každého dieťaťa mať mamu a otca.”
“Z myšlienky maternice na prenájom a ženy na predaj mi je zle,” povedal.
Salvini, ktorý bude rečniť na nadchádzajúcom „Svetovom kongrese rodín“ vo Verone, zverejnil video, v ktorom povedal: “Myslím, že maternica na prenájom je tá najodpornešia vec, akú môže človek ponúknuť  žene, mužovi, dieťaťu.”
„Len si jednoducho myslím, že prenajímanie maternice a žien ako bankomatov na vynosenie detí neodráža budúcnosť, ktorú mám na mysli,“ povedal.
Otázka náhradného materstva je súčasťou mnohých diskusií v Taliansku a je často viazaná s otázkou manželstva a adopcie pre páry homosexuálov. Tí v súčasnosti vo veľkom využívajú chudobné Ukrajinky, aby im takto deti vynosili.
V roku 2015, sa legendárni homosexuálni módni návrhári, Domenico Dolce a Stefano Gabbana ocitli pod paľbou kritiky, keď sa postavili proti homosexuálnym manželstvám a využívaniu náhradného materstva.
„Jediná rodina je tá tradičná. Žiadne chemické potomstvo a prenajaté maternice. Život má prirodzený tok. Sú veci, ktoré sa nedajú zmeniť,“ povedali na prekvapenie extrémistov z LGBTI. „Splodenie musí byť činom lásky,“ dodali.
Ich vyhlásenia rozhnevali LGBT komunitu a čoskoro hviezdy na čele s Eltonom Johnom vyzvali na bojkot značky Dolce a Gabbana.
„Vaše archaické myslenie je mimo súčasnosti, rovnako ako vaša móda. Už nikdy nebudem nosiť Dolce a Gabbanu,“ napísal vtedy Elton John na svoj instagramový účet.
13. ročník „Svetového kongresu rodín“, ktorý koordinuje Medzinárodná organizácia pre rodinu (IOF) so sídlom v USA, sa stal tiež terčom útokov liberálov.
Podľa pro-LGBT novinára denníka La Repubblica, Giampaola Visettu, je toto stretnutie rodín militantné, a spojené s “európskou krajnou pravicou”, lebo “bojuje proti potratom a proti LGBTI.”
 
Príspevok Matteo Salvini: Z myšlienky maternice na prenájom a ženy na predaj mi je zle zobrazený najskôr Hlavné správy.